Beaufort, Hérault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort
Komunë
noform
Pamje nga Beaufort
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufort is located in Franca
Beaufort
Beaufort
46°34′27″V 5°26′22″L / 46.5742°V 5.4394°L / 46.5742; 5.4394Koordinatat: 46°34′27″V 5°26′22″L / 46.5742°V 5.4394°L / 46.5742; 5.4394
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Olonzac
Ndërbashkësia Minervois
Kryetari Antoine Maldonado
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.09 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 168 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34210
INSEE 34026


Beaufort është një komunëFrancë. Beaufort bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 6.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]