Beaufort, Haute-Garonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufort is located in Franca
Beaufort
Beaufort
45°19′38″V 5°07′21″L / 45.3272°V 5.1225°L / 45.3272; 5.1225Koordinatat: 45°19′38″V 5°07′21″L / 45.3272°V 5.1225°L / 45.3272; 5.1225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Muret
Kantoni Rieumes
Ndërbashkësia Savès
Kryetari André Deladge
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.51 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 369 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31370
INSEE 31051


Beaufort është një komunëFrancë. Beaufort bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 369 banorë dhe sipërfaqe 8.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]