Beaufort, Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaufort
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Beaufort is located in Franca
Beaufort
Beaufort
50°16′48″V 2°29′57″L / 50.28°V 2.4992°L / 50.28; 2.4992Koordinatat: 50°16′48″V 2°29′57″L / 50.28°V 2.4992°L / 50.28; 2.4992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Hautmont
Ndërbashkësia Sambre - Avesnois
Kryetari François Monet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.76 km2
Lartësia 168 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 59058


Beaufort është një komunëFrancë. Beaufort bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 969 banorë dhe sipërfaqe 12.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]