Beaulencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulencourt
Komunë
Vendndodhja
Beaulencourt is located in Franca
Beaulencourt
Beaulencourt
48°54′37″V 0°49′08″P / 48.9103°V 0.8189°P / 48.9103; -0.8189Koordinatat: 48°54′37″V 0°49′08″P / 48.9103°V 0.8189°P / 48.9103; -0.8189
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bapaume
Ndërbashkësia Région de Bapaume
Kryetari Jean-Jacques Cottel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.9 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 221 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62450
INSEE 62093


Beaulencourt është një komunëFrancë. Beaulencourt bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 221 banorë dhe sipërfaqe 4.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]