Beaulieu, Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
45°27′27″V 2°30′46″L / 45.4575°V 2.5128°L / 45.4575; 2.5128Koordinatat: 45°27′27″V 2°30′46″L / 45.4575°V 2.5128°L / 45.4575; 2.5128
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Qarku Arrondissement Largentière
Kantoni Joyeuse
Kryetari Jean-François Borie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.47 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 437 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7460
INSEE 7028


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Ardècherajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 437 banorë dhe sipërfaqe 25.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]