Beaulieu, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
43°43′43″V 4°01′19″L / 43.7286°V 4.0219°L / 43.7286; 4.0219Koordinatat: 43°43′43″V 4°01′19″L / 43.7286°V 4.0219°L / 43.7286; 4.0219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Aignay-le-Duc
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Gérard Defer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.6 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 29 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21510
INSEE 21052


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 29 banorë dhe sipërfaqe 6.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]