Beaulieu, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
47°43′41″V 4°43′43″L / 47.7281°V 4.7286°L / 47.7281; 4.7286Koordinatat: 47°43′41″V 4°43′43″L / 47.7281°V 4.7286°L / 47.7281; 4.7286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Vire
Kantoni Bény-Bocage
Ndërbashkësia Bény-Bocage
Kryetari Jean-Pierre Ballé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.15 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 168 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14350
INSEE 14052


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 3.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]