Beaulieu, Cantal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu
Vendndodhja
Beaulieu is located in Franca
Beaulieu
Beaulieu
45°07′44″V 3°56′34″L / 45.1289°V 3.9428°L / 45.1289; 3.9428Koordinatat: 45°07′44″V 3°56′34″L / 45.1289°V 3.9428°L / 45.1289; 3.9428
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Cantal
Qarku Arrondissement Mauriac
Kantoni Champs-sur-Tarentaine-Marchal
Ndërbashkësia Bort-les-Orgues, Lanobre et Beaulieu
Kryetari Gérard Tournadre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.64 km2
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15270
INSEE 15020


Beaulieu është një komunëFrancë. Beaulieu bën pjesë në departamentin Cantalrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 7.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]