Beaulieu-en-Argonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-en-Argonne
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu-en-Argonne is located in Franca
Beaulieu-en-Argonne
Beaulieu-en-Argonne
47°07′45″V 1°00′58″L / 47.1292°V 1.0161°L / 47.1292; 1.0161Koordinatat: 47°07′45″V 1°00′58″L / 47.1292°V 1.0161°L / 47.1292; 1.0161
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Kantoni Seuil-d'Argonne
Ndërbashkësia Triaucourt Vaubecourt
Kryetari Claude Haller
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.56 km2
Lartësia 276 m (m.n.d.)
Popullsia 37 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55250
INSEE 55038


Beaulieu-en-Argonne është një komunëFrancë. Beaulieu-en-Argonne bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 37 banorë dhe sipërfaqe 29.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]