Beaulieu-sur-Layon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaulieu-sur-Layon
Komunë
Vendndodhja
Beaulieu-sur-Layon is located in Franca
Beaulieu-sur-Layon
Beaulieu-sur-Layon
43°42′18″V 7°19′48″L / 43.705°V 7.33°L / 43.705; 7.33Koordinatat: 43°42′18″V 7°19′48″L / 43.705°V 7.33°L / 43.705; 7.33
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Angers
Kantoni Thouarcé
Ndërbashkësia Coteaux-du-Layon
Kryetari Marc Silvestre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.78 km2
Lartësia 97 m (m.n.d.)
Popullsia 1448 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49750
INSEE 49022


Beaulieu-sur-Layon është një komunëFrancë. Beaulieu-sur-Layon bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1448 banorë dhe sipërfaqe 12.78 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]