Beaumarchés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumarchés
Komunë
noform
Pamje nga Beaumarchés
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumarchés is located in Franca
Beaumarchés
Beaumarchés
50°27′23″V 1°47′57″L / 50.4564°V 1.7992°L / 50.4564; 1.7992Koordinatat: 50°27′23″V 1°47′57″L / 50.4564°V 1.7992°L / 50.4564; 1.7992
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Plaisance
Kryetari Gérard Castet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.47 km2
Lartësia 177 m (m.n.d.)
Popullsia 666 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32160
INSEE 32036


Beaumarchés është një komunëFrancë. Beaumarchés bën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 666 banorë dhe sipërfaqe 32.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]