Beaumesnil, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumesnil
Komunë
Vendndodhja
Beaumesnil is located in Franca
Beaumesnil
Beaumesnil
43°51′34″V 5°12′10″L / 43.8594°V 5.2028°L / 43.8594; 5.2028Koordinatat: 43°51′34″V 5°12′10″L / 43.8594°V 5.2028°L / 43.8594; 5.2028
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Vire
Kantoni Saint-Sever-Calvados
Ndërbashkësia Séverine
Kryetari Gilles Porquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.99 km2
Lartësia 133 m (m.n.d.)
Popullsia 199 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14380
INSEE 14054


Beaumesnil është një komunëFrancë. Beaumesnil bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 199 banorë dhe sipërfaqe 4.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]