Beaumont-Pied-de-Bœuf, Mayenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-Pied-de-Bœuf
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-Pied-de-Bœuf is located in Franca
Beaumont-Pied-de-Bœuf
Beaumont-Pied-de-Bœuf
46°55′37″V 3°24′01″L / 46.9269°V 3.4003°L / 46.9269; 3.4003Koordinatat: 46°55′37″V 3°24′01″L / 46.9269°V 3.4003°L / 46.9269; 3.4003
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Château-Gontier
Kantoni Grez-en-Bouère
Kryetari François Carron de la Carrière
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.31 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 53027


Beaumont-Pied-de-Bœuf është një komunëFrancë. Beaumont-Pied-de-Bœuf bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 205 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 13.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]