Beaumont-Village

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-Village
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-Village is located in Franca
Beaumont-Village
Beaumont-Village
43°44′18″V 5°41′21″L / 43.7383°V 5.6892°L / 43.7383; 5.6892Koordinatat: 43°44′18″V 5°41′21″L / 43.7383°V 5.6892°L / 43.7383; 5.6892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Loches
Kantoni Montrésor
Kryetari Nicole Noiselet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.25 km2
Popullsia 255 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37023


Beaumont-Village është një komunëFrancë. Beaumont-Village bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 255 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 19.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]