Beaumont-en-Auge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-en-Auge
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-en-Auge
Stema_figura
Vendndodhja
Beaumont-en-Auge is located in Franca
Beaumont-en-Auge
Beaumont-en-Auge
50°07′25″V 3°27′19″L / 50.1236°V 3.4553°L / 50.1236; 3.4553Koordinatat: 50°07′25″V 3°27′19″L / 50.1236°V 3.4553°L / 50.1236; 3.4553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Pont-l'Évêque
Kryetari Daniel Louvet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 458 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14950
INSEE 14055


Beaumont-en-Auge është një komunëFrancë. Beaumont-en-Auge bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 458 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]