Beaumont-en-Beine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-en-Beine
Komunë
Vendndodhja
Beaumont-en-Beine is located in Franca
Beaumont-en-Beine
Beaumont-en-Beine
44°34′17″V 5°28′36″L / 44.5714°V 5.4767°L / 44.5714; 5.4767Koordinatat: 44°34′17″V 5°28′36″L / 44.5714°V 5.4767°L / 44.5714; 5.4767
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Chauny
Ndërbashkësia Chauny-Tergnier
Kryetari Marcel Bertholet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.41 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 154 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2300
INSEE 2056


Beaumont-en-Beine është një komunëFrancë. Beaumont-en-Beine bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 154 banorë dhe sipërfaqe 5.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]