Beaumont-en-Cambrésis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-en-Cambrésis
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-en-Cambrésis
Vendndodhja
Beaumont-en-Cambrésis is located in Franca
Beaumont-en-Cambrésis
Beaumont-en-Cambrésis
49°15′33″V 5°24′30″L / 49.2592°V 5.4083°L / 49.2592; 5.4083Koordinatat: 49°15′33″V 5°24′30″L / 49.2592°V 5.4083°L / 49.2592; 5.4083
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Le Cateau-Cambrésis
Ndërbashkësia Caudrésis–Catésis
Kryetari Fabrice Baccout
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.31 km2
Popullsia 466 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59540
INSEE 59059


Beaumont-en-Cambrésis është një komunëFrancë. Beaumont-en-Cambrésis bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 466 banorë dhe sipërfaqe 3.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]