Beaumont-en-Véron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumont-en-Véron
Komunë
noform
Pamje nga Beaumont-en-Véron
Vendndodhja
Beaumont-en-Véron is located in Franca
Beaumont-en-Véron
Beaumont-en-Véron
47°34′15″V 0°40′19″L / 47.5708°V 0.6719°L / 47.5708; 0.6719Koordinatat: 47°34′15″V 0°40′19″L / 47.5708°V 0.6719°L / 47.5708; 0.6719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Chinon
Kantoni Chinon
Kryetari Bernard Chateau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.83 km2
Popullsia 2819 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37022


Beaumont-en-Véron është një komunëFrancë. Beaumont-en-Véron bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 2819 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 18.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]