Beaumotte-lès-Pin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaumotte-lès-Pin
Komunë
Vendndodhja
Beaumotte-lès-Pin is located in Franca
Beaumotte-lès-Pin
Beaumotte-lès-Pin
48°10′52″V 6°43′44″L / 48.1811°V 6.7289°L / 48.1811; 6.7289Koordinatat: 48°10′52″V 6°43′44″L / 48.1811°V 6.7289°L / 48.1811; 6.7289
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Haute-Saône
Qarku Arrondissement Vesoul
Kantoni Marnay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.43 km2
Popullsia 262 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 70150
INSEE 70060


Beaumotte-lès-Pin është një komunëFrancë. Beaumotte-lès-Pin bën pjesë në departamentin Haute-Saônerajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 8.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]