Beaupouyet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaupouyet
Komunë
noform
Pamje nga Beaupouyet
Vendndodhja
Beaupouyet is located in Franca
Beaupouyet
Beaupouyet
43°38′42″V 1°00′21″L / 43.645°V 1.0058°L / 43.645; 1.0058Koordinatat: 43°38′42″V 1°00′21″L / 43.645°V 1.0058°L / 43.645; 1.0058
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Mussidan
Ndërbashkësia Moyenne Vallée de l'Isle
Kryetari Jean-Luc Gross
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.63 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 463 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24400
INSEE 24029


Beaupouyet është një komunëFrancë. Beaupouyet bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 463 banorë dhe sipërfaqe 22.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]