Beauregard, Lot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauregard
Komunë
noform
Pamje nga Beauregard
Vendndodhja
Beauregard is located in Franca
Beauregard
Beauregard
45°57′37″V 3°06′40″L / 45.9603°V 3.1111°L / 45.9603; 3.1111Koordinatat: 45°57′37″V 3°06′40″L / 45.9603°V 3.1111°L / 45.9603; 3.1111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Limogne-en-Quercy
Ndërbashkësia non
Kryetari Jacques Mercadier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.3 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 244 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46260
INSEE 46020


Beauregard është një komunëFrancë. Beauregard bën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 244 banorë dhe sipërfaqe 15.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]