Beauregard-l'Évêque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauregard-l'Évêque
Komunë
noform
Pamje nga Beauregard-l'Évêque
Vendndodhja
Beauregard-l'Évêque is located in Franca
Beauregard-l'Évêque
Beauregard-l'Évêque
49°17′40″V 2°34′20″L / 49.2944°V 2.5722°L / 49.2944; 2.5722Koordinatat: 49°17′40″V 2°34′20″L / 49.2944°V 2.5722°L / 49.2944; 2.5722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Puy-de-Dôme
Qarku Arrondissement Clermont-Ferrand
Kantoni Vertaizon
Ndërbashkësia Vallée du Jauron
Kryetari Alain Néri
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.02 km2
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Popullsia 1306 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63116
INSEE 63034


Beauregard-l'Évêque është një komunëFrancë. Beauregard-l'Évêque bën pjesë në departamentin Puy-de-Dômerajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 1306 banorë dhe sipërfaqe 12.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]