Beaurepaire, Seine-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurepaire
Komunë
Vendndodhja
Beaurepaire is located in Franca
Beaurepaire
Beaurepaire
46°40′10″V 5°23′19″L / 46.6694°V 5.3886°L / 46.6694; 5.3886Koordinatat: 46°40′10″V 5°23′19″L / 46.6694°V 5.3886°L / 46.6694; 5.3886
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Le Havre
Kantoni Criquetot-l'Esneval
Ndërbashkësia Canton of Criquetot-l'Esneval
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.83 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 427 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76280
INSEE 76064


Beaurepaire është një komunëFrancë. Beaurepaire bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 427 banorë dhe sipërfaqe 2.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]