Beaurepaire-en-Bresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurepaire-en-Bresse
Komunë
noform
Pamje nga Beaurepaire-en-Bresse
Vendndodhja
Beaurepaire-en-Bresse is located in Franca
Beaurepaire-en-Bresse
Beaurepaire-en-Bresse
49°59′50″V 3°18′35″L / 49.9972°V 3.3097°L / 49.9972; 3.3097Koordinatat: 49°59′50″V 3°18′35″L / 49.9972°V 3.3097°L / 49.9972; 3.3097
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Qarku Arrondissement Louhans
Kantoni Beaurepaire-en-Bresse
Ndërbashkësia Canton of Beaurepaire-en-Bresse
Kryetari Martine Chevallier Guidat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.42 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 600 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 71580
INSEE 71027


Beaurepaire-en-Bresse është një komunëFrancë. Beaurepaire-en-Bresse bën pjesë në departamentin Saône-et-Loirerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 600 banorë dhe sipërfaqe 10.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]