Beaurepaire-sur-Sambre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurepaire-sur-Sambre
Komunë
Vendndodhja
Beaurepaire-sur-Sambre is located in Franca
Beaurepaire-sur-Sambre
Beaurepaire-sur-Sambre
49°23′34″V 3°44′16″L / 49.3928°V 3.7378°L / 49.3928; 3.7378Koordinatat: 49°23′34″V 3°44′16″L / 49.3928°V 3.7378°L / 49.3928; 3.7378
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Avesnes-sur-Helpe-Sud
Ndërbashkësia Deux Helpes
Kryetari Daniel Mercier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.86 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 253 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59550
INSEE 59061


Beaurepaire-sur-Sambre është një komunëFrancë. Beaurepaire-sur-Sambre bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe 7.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]