Beaurieux, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beaurieux
Komunë
noform
Pamje nga Beaurieux
Vendndodhja
Beaurieux is located in Franca
Beaurieux
Beaurieux
44°34′18″V 5°33′34″L / 44.5717°V 5.5594°L / 44.5717; 5.5594Koordinatat: 44°34′18″V 5°33′34″L / 44.5717°V 5.5594°L / 44.5717; 5.5594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Craonne
Ndërbashkësia Chemin des Dames
Kryetari Gérard Ammerich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.69 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 796 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2160
INSEE 2058


Beaurieux është një komunëFrancë. Beaurieux bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 796 banorë dhe sipërfaqe 9.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]