Beauronne, Dordogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauronne
Komunë
noform
Pamje nga Beauronne
Vendndodhja
Beauronne is located in Franca
Beauronne
Beauronne
48°58′07″V 5°11′34″L / 48.9686°V 5.1928°L / 48.9686; 5.1928Koordinatat: 48°58′07″V 5°11′34″L / 48.9686°V 5.1928°L / 48.9686; 5.1928
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Neuvic
Ndërbashkësia Moyenne Vallée de l'Isle
Kryetari Jean-Charles Marie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.24 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 310 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24400
INSEE 24032


Beauronne është një komunëFrancë. Beauronne bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 310 banorë dhe sipërfaqe 19.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]