Beausemblant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beausemblant
Komunë
noform
Pamje nga Beausemblant
Stema_figura
Vendndodhja
Beausemblant is located in Franca
Beausemblant
Beausemblant
43°44′33″V 7°25′28″L / 43.7425°V 7.4244°L / 43.7425; 7.4244Koordinatat: 43°44′33″V 7°25′28″L / 43.7425°V 7.4244°L / 43.7425; 7.4244
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Drôme
Qarku Arrondissement Valence
Kantoni Saint-Vallier
Ndërbashkësia Rhône-Valloire
Kryetari Jean-Claude Noir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.67 km2
Popullsia 1276 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 26240
INSEE 26041


Beausemblant është një komunëFrancë. Beausemblant bën pjesë në departamentin Drômerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1276 banorë dhe sipërfaqe 11.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]