Beausite

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beausite
Komunë
Vendndodhja
Beausite is located in Franca
Beausite
Beausite
45°29′43″V 0°30′00″L / 45.4953°V 0.5°L / 45.4953; 0.5Koordinatat: 45°29′43″V 0°30′00″L / 45.4953°V 0.5°L / 45.4953; 0.5
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Kantoni Seuil-d'Argonne
Ndërbashkësia Triaucourt Vaubecourt
Kryetari Dominique Marechal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.41 km2
Lartësia 235 m (m.n.d.)
Popullsia 291 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55250
INSEE 55040


Beausite është një komunëFrancë. Beausite bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 291 banorë dhe sipërfaqe 25.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]