Beautot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beautot
Komunë
Vendndodhja
Beautot is located in Franca
Beautot
Beautot
49°25′49″V 2°05′43″L / 49.4303°V 2.0952°L / 49.4303; 2.0952Koordinatat: 49°25′49″V 2°05′43″L / 49.4303°V 2.0952°L / 49.4303; 2.0952
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Rouen
Kantoni Pavilly
Kryetari Jean-François Duclos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.5 km2
Lartësia 153 m (m.n.d.)
Popullsia 119 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76890
INSEE 76066


Beautot është një komunëFrancë. Beautot bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Haute-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 119 banorë dhe sipërfaqe 3.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beautot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale