Beauvain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvain
Komunë
Vendndodhja
Beauvain is located in Franca
Beauvain
Beauvain
45°52′57″V 0°11′12″P / 45.8825°V 0.1867°P / 45.8825; -0.1867Koordinatat: 45°52′57″V 0°11′12″P / 45.8825°V 0.1867°P / 45.8825; -0.1867
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Carrouges
Ndërbashkësia Pays fertois
Kryetari Eugène Châtel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.46 km2
Lartësia 282 m (m.n.d.)
Popullsia 274 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61600
INSEE 61035


Beauvain është një komunëFrancë. Beauvain bën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 274 banorë dhe sipërfaqe 12.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]