Beauvilliers, Eure-et-Loir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvilliers
Komunë
noform
Pamje nga Beauvilliers
Stema_figura
Vendndodhja
Beauvilliers is located in Franca
Beauvilliers
Beauvilliers
47°24′55″V 4°02′32″L / 47.4153°V 4.0422°L / 47.4153; 4.0422Koordinatat: 47°24′55″V 4°02′32″L / 47.4153°V 4.0422°L / 47.4153; 4.0422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Chartres
Kantoni Voves
Ndërbashkësia Beauce vovéenne
Kryetari Jean-Claude Bayarri
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.05 km2
Lartësia 146 m (m.n.d.)
Popullsia 305 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28150
INSEE 28032


Beauvilliers është një komunëFrancë. Beauvilliers bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 305 banorë dhe sipërfaqe 23.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]