Beauvilliers, Yonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvilliers
Komunë
Vendndodhja
Beauvilliers is located in Franca
Beauvilliers
Beauvilliers
49°36′13″V 2°19′41″L / 49.6036°V 2.3281°L / 49.6036; 2.3281Koordinatat: 49°36′13″V 2°19′41″L / 49.6036°V 2.3281°L / 49.6036; 2.3281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Qarku Arrondissement Avallon
Kantoni Quarré-les-Tombes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.21 km2
Popullsia 95 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89630
INSEE 89032


Beauvilliers është një komunëFrancë. Beauvilliers bën pjesë në departamentin Yonnerajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 95 banorë dhe sipërfaqe 6.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]