Beauvoir, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir
Komunë
noform
Pamje nga Beauvoir
Vendndodhja
Beauvoir is located in Franca
Beauvoir
Beauvoir
48°38′43″V 2°51′51″L / 48.6453°V 2.8642°L / 48.6453; 2.8642Koordinatat: 48°38′43″V 2°51′51″L / 48.6453°V 2.8642°L / 48.6453; 2.8642
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Avranches
Kantoni Pontorson
Ndërbashkësia Pontorson - Le Mont-Saint-Michel
Kryetari Bernard Héon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.29 km2
Popullsia 419 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50170
INSEE 50042


Beauvoir është një komunëFrancë. Beauvoir bën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 419 banorë dhe sipërfaqe 14.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]