Beauvoir, Seine-et-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir
Komunë
Vendndodhja
Beauvoir is located in Franca
Beauvoir
Beauvoir
50°13′07″V 2°09′47″L / 50.2186°V 2.1631°L / 50.2186; 2.1631Koordinatat: 50°13′07″V 2°09′47″L / 50.2186°V 2.1631°L / 50.2186; 2.1631
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Melun
Kantoni Mormant
Ndërbashkësia La Brie Centrale
Kryetari Jean-Louis Thieriot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.94 km2
Popullsia 203 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77390
INSEE 77029


Beauvoir është një komunëFrancë. Beauvoir bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 3.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]