Beauvoir-sur-Niort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beauvoir-sur-Niort
Komunë
Vendndodhja
Beauvoir-sur-Niort is located in Franca
Beauvoir-sur-Niort
Beauvoir-sur-Niort
50°08′19″V 3°23′01″L / 50.1386°V 3.3836°L / 50.1386; 3.3836Koordinatat: 50°08′19″V 3°23′01″L / 50.1386°V 3.3836°L / 50.1386; 3.3836
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Beauvoir-sur-Niort
Kryetari Jean Boulais
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.48 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 1634 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79360
INSEE 79031


Beauvoir-sur-Niort është një komunëFrancë. Beauvoir-sur-Niort bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 1634 banorë dhe sipërfaqe 23.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]