Beavercreek, Oregon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beavercreek, Oregon
qytet dhe vend i përcaktuar për statistikë
Vendndodhja
Beavercreek, Oregon is located in SHBA
Beavercreek, Oregon
Beavercreek, Oregon

Koordinatat: 45°17′17″V 122°32′4″P / 45.28806°V 122.53444°P / 45.28806; -122.53444

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Oregon
Qarku Clackamas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.16 km2
 •  tokësore 52.12 km2
 •  ujore 0.04 km2
Popullsia 4485 banorë (2010)
Dendësia 86 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Pacific (PST)-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 97004
Koordinatat 45° 17′ 17″ Veri

122° 32′ 4″ Perëndim

Beavercreek, Oregon është një qytet dhe vend i përcaktuar për statistikë në qarkun Clackamasshtetit federal Oregon, SHBA. Në Beavercreek, Oregon jetojnë 4485 banorë (2010)[1], dhe dendësia e popullisë është 86 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 52.16 km2 .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "American FactFinder". U.S. Census Bureau. Marrë më maj 20, 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Beavercreek, Oregon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale