Bee (Këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Bee"
Këngë nga Lena Meyer-Landrut
nga albumi My Cassette Player
B-side"Satellite" &
"Love Me"
Publikimi13 mars, 2010
FormatiCD, Digital Download
Regjistrimi2010
ZhanriPop
Gjatësia2:59
CilësiaUniversal Music Group
Kronologjia e këngëve
- Bee
(2010)

Bee është këngë me zhanër Pop nga Lena Meyer-Landrut. Kënga është bërë publike më 12 mars, 2010 në festivalin "Unser Star für Oslo" [1], ndërsa në iTunes dhe shkarkim digjital është bërë publike më 13 mars [2]. Kënga është një B-Side e këngëve "Satellite" dhe "Love Me". Kënga është regjistruar në mars 2010.

Top Lista[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grafika (2010) Pozicioni
Media Control Charts 1 [3]
Ö3 Austria Top 40 2 [4]
Zvicra Swiss Singles Chart 2 [5]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Kënga "Bee" në Youtube!
  2. ^ "Bee" në iTunes!
  3. ^ PhonoNet GmbH. Chartverfolgung / Lena Meyer-Landrut / Single Arkivuar 3 maj 2010 tek Wayback Machine. Musicline.de. Accessed March 23, 2010 Stampa:De
  4. ^ Hung Medien. Discographie Lena Meyer-Landrut. Austriancharts.at. Accessed March 23, 2010. Stampa:De
  5. ^ Hung Medien. Discography Lena Meyer-Landrut. Hitparade.ch. Accessed March 23, 2010. Stampa:De