Beesel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Beesel (kthjellim).


Beesel
—  komuna  —
stema_figuraBeesel vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Beesel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°16′01″V 6°02′21″L / 51.266944°V 6.0391667°L / 51.266944; 6.0391667 (Beesel)Koordinatat: 51°16′01″V 6°02′21″L / 51.266944°V 6.0391667°L / 51.266944; 6.0391667 (Beesel)
Sipërfaqja 29,21 km2
Popullsia 13.842 banorë 2011
Dendësia 473,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5953-5954
Kodi statistikor 0889
Beesel is located in Hollandë
Beesel
Beesel
Beesel – harta_foto
www.beesel.nl

Beesel është një bashki në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 29.21 km² dhe popullsi 13842 banorë[1]. Beesel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu