Beiarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Beiarn (kthjellim).


Beiarn
—  komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Nordland
Kryeqëndra Moldjord
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Frigg-Ottar Os (lista civica)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 66°55′V 14°40′L / 66.917°V 14.667°L / 66.917; 14.667 (Beiarn)Koordinatat: 66°55′V 14°40′L / 66.917°V 14.667°L / 66.917; 14.667 (Beiarn)
Sipërfaqja 1.222 km2
Popullsia 1.183 banorë 2004
Dendësia 0,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Beiarværing
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 0814
Moldjord is located in Norvegjia
Moldjord
Moldjord
Beiarn – harta_foto
www.beiarn.kommune.no

Beiarn është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1222 km² dhe popullsi 1183 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beiarn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]