Beire-le-Châtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beire-le-Châtel
Komunë
noform
Pamje nga Beire-le-Châtel
Stema_figura
Vendndodhja
Beire-le-Châtel is located in Franca
Beire-le-Châtel
Beire-le-Châtel
45°46′26″V 2°16′37″L / 45.7739°V 2.2769°L / 45.7739; 2.2769Koordinatat: 45°46′26″V 2°16′37″L / 45.7739°V 2.2769°L / 45.7739; 2.2769
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Dijon
Kantoni Mirebeau-sur-Bèze
Kryetari Jean-Claude Gauchet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.25 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 794 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21310
INSEE 21056


Beire-le-Châtel është një komunëFrancë. Beire-le-Châtel bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne. Komuna ka një popullsi prej 794 banorë dhe sipërfaqe 19.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]