Belan-sur-Ource

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belan-sur-Ource
Komunë
noform
Pamje nga Belan-sur-Ource
Stema_figura
Vendndodhja
Belan-sur-Ource is located in Franca
Belan-sur-Ource
Belan-sur-Ource
47°56′45″V 4°39′15″L / 47.945833°V 4.654167°L / 47.945833; 4.654167Koordinatat: 47°56′45″V 4°39′15″L / 47.945833°V 4.654167°L / 47.945833; 4.654167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Montigny-sur-Aube
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Thierry Naudinot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.44 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 263 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21570
INSEE 21058


Belan-sur-Ource është një komunëFrancë. Belan-sur-Ource bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 263 banorë dhe sipërfaqe 20.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]