Belberaud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belberaud
Komunë
noform
Pamje nga Belberaud
Stema_figura
Vendndodhja
Belberaud is located in Franca
Belberaud
Belberaud
43°54′09″V 1°04′16″L / 43.9025°V 1.0711°L / 43.9025; 1.0711Koordinatat: 43°54′09″V 1°04′16″L / 43.9025°V 1.0711°L / 43.9025; 1.0711
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Montgiscard
Ndërbashkësia Sicoval
Kryetari Michèle Garrigues
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.47 km2
Lartësia 181 m (m.n.d.)
Popullsia 1279 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31450
INSEE 31057


Belberaud është një komunëFrancë. Belberaud bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1279 banorë dhe sipërfaqe 7.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]