Belcaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belcaire
Komunë
noform
Pamje nga Belcaire
Stema_figura
Vendndodhja
Belcaire is located in Franca
Belcaire
Belcaire
43°39′00″V 1°45′25″L / 43.65°V 1.7569°L / 43.65; 1.7569Koordinatat: 43°39′00″V 1°45′25″L / 43.65°V 1.7569°L / 43.65; 1.7569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Belcaire
Kryetari Emmanuel Bresson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.68 km2
Lartësia 1052 m (m.n.d.)
Popullsia 425 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11340
INSEE 11028


Belcaire është një komunëFrancë. Belcaire bën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 425 banorë dhe sipërfaqe 30.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]