Belcastel, Tarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belcastel
Komunë
noform
Pamje nga Belcastel
Stema_figura
Vendndodhja
Belcastel is located in Franca
Belcastel
Belcastel
43°25′38″V 5°35′22″L / 43.4272°V 5.5894°L / 43.4272; 5.5894Koordinatat: 43°25′38″V 5°35′22″L / 43.4272°V 5.5894°L / 43.4272; 5.5894
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Lavaur
Ndërbashkësia SESCAL
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.81 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 196 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81500
INSEE 81025


Belcastel është një komunëFrancë. Belcastel bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 10.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]