Belfort-du-Quercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belfort-du-Quercy
Komunë
noform
Pamje nga Belfort-du-Quercy
Vendndodhja
Belfort-du-Quercy is located in Franca
Belfort-du-Quercy
Belfort-du-Quercy
44°22′44″V 0°40′58″P / 44.3789°V 0.6828°P / 44.3789; -0.6828Koordinatat: 44°22′44″V 0°40′58″P / 44.3789°V 0.6828°P / 44.3789; -0.6828
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Lalbenque
Ndërbashkësia Pays de Lalbenque
Kryetari Alain Viet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.19 km2
Lartësia 239 m (m.n.d.)
Popullsia 530 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46230
INSEE 46023


Belfort-du-Quercy është një komunëFrancë. Belfort-du-Quercybën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 530 banorë dhe sipërfaqe 36.19 km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]