Belhomert-Guéhouville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belhomert-Guéhouville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belhomert-Guéhouville is located in Franca
Belhomert-Guéhouville
Belhomert-Guéhouville
48°30′24″V 1°03′30″L / 48.5067°V 1.0583°L / 48.5067; 1.0583Koordinatat: 48°30′24″V 1°03′30″L / 48.5067°V 1.0583°L / 48.5067; 1.0583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Qendra-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Nogent-le-Rotrou
Kantoni La Loupe
Ndërbashkësia Portes du Perche
Kryetari François Perrot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.95 km2
Lartësia 199 m (m.n.d.)
Popullsia 822 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28240
INSEE 28033


Belhomert-Guéhouville është një komunëFrancë. Belhomert-Guéhouvillebën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Qendra-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 822 banorë dhe sipërfaqe 10.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]