Belica (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belica (Brod)
Fshat
noform
Vendndodhja
Belica (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Belica (Brod)
Belica (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 882 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 40′ 36″ Veri

21° 18′ 16″ Lindje

Popullsia 106 banorë (2002)