Belinchón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belinchón
Komunë
noform
Vendndodhja
Belinchón is located in Spanjë
Belinchón
Belinchón

Koordinatat: 40°3′V 3°3′P / 40.050°V 3.050°P / 40.050; -3.050

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku Mancha de Cuenca
Kryetari i Bashkisë Santiaga López-Loriente Amores
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 79.73 km2
Popullsia 366 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Belinchoneros
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare geo.ya.com/torralbaweb/


Belinchón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha de Cuenca, të provincës Cuenca, në Komunitetin Castile-La Mancha. Belinchón ka 366 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 79.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]