Bellême

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellême
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellême is located in Franca
Bellême
Bellême
47°43′28″V 5°32′50″L / 47.7244°V 5.5472°L / 47.7244; 5.5472Koordinatat: 47°43′28″V 5°32′50″L / 47.7244°V 5.5472°L / 47.7244; 5.5472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Bellême
Kryetari Roussel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.71 km2
Popullsia 1547 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61130


Bellême është një komunëFrancë. Bellêmebën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1547 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 1.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]